Naša najčitateljica Laura

U utorak, 11. studenoga 2014. godine svečano je obilježen Dan hrvatskih knjižnica. Svečanost se održala u Velikoj dvorani Županijske palače na Franjevačkom trgu u Varaždinu. Tim su povodom najčitateljima školskih knjižnica u školskoj godini 2013./2014., iz osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije dodijeljene i prigodne nagrade koje im je uručio zamjenik župana Alen Kišić.

Samoj svečanosti prisustvovalo je trideset troje učenika osnovnih te osam učenika srednjih škola koji su nagrađeni prigodnom knjigom „Kradljivica knjiga“. Najčitateljicom naše škole proglašena je učenica 3.a razreda, Laura Posavec Lončarić koja je tijekom protekle školske godine iz školske knjižnice posudila i pročitala 63 knjige.

-Bila sam vrlo uzbuđena i sretna kada mi je moja učiteljica Danica Detić uručila poziv na svečanost povodom obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica. Iako jako volim čitati knjige, nisam slutila da ću baš ja biti najčitateljica OŠ „Vladimir Nazor“. Kada je gospodin Alen Kišić izrekao moje ime i kada su mi svi počeli pljeskati, osjećala sam se jako važno i ponosno. Učenicima svoje škole bih poručila da čitaju knjige jer nam one pomažu obogatiti rječnik te uz njih možemo puno toga naučiti. Knjige mi pomažu da otputujem u svijet mašte u kojem mi nikad nije dosadno – rekla je Laura.

Važno je napomenuti da se odlukom 37. skupštine Hrvatskoga knjižničarskog društva, održane 2010. godine u Tuhelju, dan proglašenja prvoga hrvatskog Zakona o bibliotekama 11. studenoga 1960. godine obilježava kao Dan hrvatskih knjižnica. Od tada, u Hrvatskoj se svake godine 11. studenoga obilježava Dan hrvatskih knjižnica.