Da se nikada ne zaboravi

I dvadeset i tri godine nakon pada, naš heroj - Vukovar, je i dalje simbol stradanja, ali i simbol hrvatske slobode. Sa sjetom u očima, ali i s ponosom u srcima učenici i djelatnici naše škole 18. studenoga obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Učenici viših i nižih razreda su ispred naše župne crkve zapalili lampione kako bi na taj način odali počast herojima Vukovara. Nakon paljenja lampiona, uslijedio je govor ravnateljice Anđelke Rihtarić. Njezine riječi doprle su u srca sviju nas i potakle nas na razmišljanje o hrvatskoj prošlosti i o njezinim požrtvovnim braniteljima koji su svoje živote dali za našu budućnost. Poslije njezina govora, đakon Nikola Tomašković predvodio je molitvu posvećenu upravo Vukovaru i njegovim herojima.

Na taj se dan prisjećamo razorenog grada i ljudi kojih su se žrtvovali da bismo mi danas bili u slobodnoj državi. Svaki učenik je zapalivši lampion barem malo provirio u dubinu svoga srca. Nakon paljenja lampiona, vratili smo se na redovnu nastavu, a  svjetlo ispred crkve ostalo je gorjeti za duše svih palih u Vukovaru.