Adventska vrata dobrih misli

Oduvijek su anđeli bili unutarnji glasnici, nositelji Božjih poruka i pratitelji na našim životnim putovima. Oni nas ohrabruju da ne bježimo od poteškoća nego nam pomažu da se suočimo s njima i izdržimo ono što je teško.

Anđeo je tihi glas u meni koji me opominje, tješi i pomaže da čujem Božju riječ.

Tako su uoči došašća na vratima naših učionica osvanule „poruke anđela“ koje žele pripremiti naša srca za proslavu najradosnijeg i najtoplijeg blagdana – Božića. Počeli smo razmišljati o našim dobrim djelima i o tome kako najbolje pripremiti topli kutak malom Isusu u svom srcu. Nije trebalo dugo, jer smo potaknuti „anđelima na našim vratima“ odlučili da svaki učenik ima svoga „anđela“ koji će ga pratiti i voditi na njegovu putu dobrote da susretne Isusa. Potrebno je stoga prepustiti se Gospodinu, prepustiti se da nas Gospodin sretne, a to znači dopustiti Mu da nas ljubi, dopustiti Mu da govori On, a ne mi. Njegov dolazak može obnoviti srce, dušu i cijeli naš život.
Kako danas čuti Božji glas u mnoštvu riječi koje slušamo, u mnoštvu neistine, krivo shvaćenih, ali i neprimjerenih riječi?

Anđeli su zato tu da nam pomognu. Tako se u našu akciju „Adventska vrata dobrih misli“ uključila cijela „školska obitelj“.

Ubrzo je stigla obavijest učenicima o detaljima naše akcije. Na satovima razrednika, slučajnim odabirom, svaki je učenik postao „anđeo čuvar“ nekom drugom učeniku. „Anđeo čuvar“ vodi brigu o svome štićeniku, potiče ga da bude bolji, uljudniji i plemenitiji. Kad čuje ili vidi da je njegov prijatelj u nečemu pogriješio, opominje ga i zajedno s njime pronalazi jednu lijepu, poticajnu i dobru misao. Papire s dobrim mislima lijepe na vrata  svoje učionice.

Lijepe i dobre misli potiču nas da budemo bolji i plemenitiji i tako na najbolji način pripremimo svoje srce za susret s istinskom Riječju koja je uzela ljudsko tijelo da se nastani među nama ljudima i oplemeni naše misli, riječi i djela.

Vjerujemo da će naši „anđeli“ dostojno izvršiti svoj zadatak kako bi svako srce moglo biti „topla štalica“ Božjoj riječi. A kad se Božić nastani u nama i kad se misli pretoče u život „vrata dobrih misli“ postaje svako srce koje istinski traga za jedinom i pravom Istinom - Bogom.