Božić usred Došašća

U vrijeme Došašća s nestrpljenjem čekamo i odbrojavamo dane do Božića. Veselimo se blagdanima koje ćemo provesti sa svojim obiteljima. Trudimo se biti bolji, učiniti nešto lijepo za svoje najmilije, razveseliti ih, doživjeti Božić na poseban način. Čaroliju Božića i ove su nam godine, u Božićnom koncertu, prenijeli učenici naše škole.

Što su radili u ovom predblagdanskom vremenu i polugodištu pokazali su nam u petak, 12. prosinca 2014. Koncert je započeo u 18 sati u našoj župnoj crkvi Sv. Ilije proroka. Ovogodišnju božićnu svečanost otvorio je Veliki pjevački zbor pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Jelene Keretić s pjesmom Veseli se, Majko Božja.

U koncertu su osim Velikog zbora još sudjelovali i Mali zbor, Tamburaši, Folklorna skupina i recitatori. Oni su od samoga početka školske godine marljivo uvježbavali svoje točke kako bi nam prenijeli toplinu i radost Božića.

Koordinatorica koncerta bila je učiteljica glazbene kulture Jelena Keretić koja je cijelo polugodište uvježbavala Veliki zbor i Tamburaše. Mali zbor „Malce maslačke“ uvježbavale su učiteljice Mirjana Osenjački i Martina Barulek, Folklornu skupinu učiteljica Sanja Požgaj, a recitatore učiteljice Danica Detić, Marija Milutina i  Ljubica Barulek. Bila nam je čast ugostiti gospodina Višeslava Jaklina koji je bio pratnja na orguljama i klaviru, te je svojom pratnjom uveličao i učinio ovaj koncert posebnim.

Naši su izvođači izveli 19 predivnih točaka te nam dočarali pravi smisao Božića. Uz njihove nastupe mogli smo osjetiti toplinu Božića, a u našim se srcima već rodio maleni Isus. Mogli bismo reći da nam se Božić dogodio usred Došašća, u malom mjestu i velikim srcima.

Upravo je te riječi izrekla naša ravnateljica Anđelka Rihtarić koja je na kraju koncerta svima  prisutnima poželjela sretne i blagoslovljene blagdane te se zahvalila i čestitala svim izvođačima i njihovim voditeljima. Svakom učitelju koji je sudjelovao ili na bilo koji način pomogao u stvaranju ovog Božićnog koncerta darovala je prekrasnu božićnu zvijezdu.

S osmijehom na licu i s veseljem u srcu na kraju smo svi zajedno zapjevali pjesmu Radujte se, narodi te krenuli svojim kućama. Sa sobom smo ponijeli radost i ugođaj Božića u Došašću, te još jedan događaj koji vrijedi pamtiti.