I LI, i DRA, i NO izraz uspješni u Trnovcu

Učenici naše škole sudjelovali su na Međuopćinskoj smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2015. te postigli zapažene rezultate.

U srijedu, 21. siječnja, u OŠ Trnovec održana je Međuopćinska smotra LiDraNo 2015.  Osim naše škole i škole domaćina, sudjelovale su još i OŠ Beletinec, OŠ Kneginec Gornji, OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet i OŠ Šemovec. Program je započeo izvođenjem himne i kratkim programom učenika OŠ Trnovec. Sve izvođače nam je na pravom trnovečkom govoru i u pravoj trnovečkoj nošnji predstavila učenica Osnovne škole Trnovec koja se odlično snašla u ulozi voditeljice.

Od ukupno devet scenskih nastupa naša je škola, u kategoriji skupnih scenskih nastupa oduševila povjerenstvo izvedbom lutkarske predstave Istina o prijateljstvu koju je izvela Lutkarska skupina pod mentorstvom učiteljice Maje Priher i zasluženo se plasirala na županijsku razinu. U kategoriji samostalnih scenskih nastupa školu je predstavljala učenica 8.b razreda Silvija Igrec koja je, prema tekstu iz romana Silvije Šesto Tko je ubio Pašteticu, izvela monolog pod naslovom Martini jadi. Na županijsku se razinu plasirala i radioigra naše Novinarske skupine – Stara nova priča o Crvenkapici, snimljena prema istoimenome tekstu Luke Paljetka. Radioigru su pripremili novinari sa svojom voditeljicom Nikolinom Cikač.

Nakon scenskih nastupa, u školskoj su knjižnici održani okrugli stolovi za literarni i novinarski izraz gdje su prosudbena povjerenstva prije svega pohvalila rad učenika i njihovih mentora te naglasila da odluka nije bila nimalo laka. Od pristiglih osamnaest literarnih radova trebalo je odabrati četiri najbolja i najuspješnija rada. Za županijsku razinu odabrana su dva rada naših učenica: Mijenjam se, tekst učenice Lee Juriša (6. r.) te pjesma U zagrljaju sna čija je autorica Patricija Požgaj, učenica 7. razreda.

Uspješni smo bili i u kategoriji novinarskih radova. Povjerenstvo je, od pristiglih sedam novinarskih tekstova, za županijsku razinu odabralo intervju učenice 7.b razreda Elene Obrstar – Prva, a svira, te reportažu učenika 7.a razreda Erika Pintarića – Lako tebi, ti si zvonar. Njihova ponosna mentorica je učiteljica Maja Priher.

Naime, s ponosom moramo naglasiti da smo ove godine domaćini Županijske smotre LiDraNo 2015. Okrugli stolovi za literarni i novinarski izraz održat će se u našoj školi u ponedjeljak, 2. veljače, a Smotra dramskog stvaralaštva učenika osnovnih škola održat će se u utorak, 3. veljače u Hrvatskome narodnom kazalištu u Varaždinu.

Čestitamo svim učenicima i njihovim voditeljima koji su se plasirali na Županijsku smotru LiDraNo 2015. te im želimo puno sreće i uspjeha.