Osvojili srebro u futsalu

Školski športski savez Varaždinske županije organizirao je Županijsko natjecanje Školskih sportskih društava osnovnih škola u futsalu za dječake. Natjecanje se održalo 21. siječnja 2015.  u Osnovnoj školi Novi Marof s početkom u 09:00 sati.

Na natjecanju su sudjelovali učenici sedmih i osmih razreda. Ukupno je sudjelovalo 10 ekipa koje su pobjedama na međuopćinskim natjecanjima osigurale plasman na Županijsko natjecanje. Među sudionicima bila je i ekipa OŠ Sveti Ilija koju su predstavljali učenici: Filip Blaži (8.a) – golman, Lovro Vesenjak (8.a) – golgeter, Silvestar Žganec (8.a), Karlo Huđek (8.a), Karlo Lisičak (8.a), Matija Sviben (8.a), Dino Kolar (7.a), Dino Kos (7.a), Ivan Horvatić (7.a) i Teo Hrastić (7.a)

Prije samog početka natjecanja, na sastanku voditelja, ekipe su podijeljene u 4 eliminacione skupine te su određeni parovi i redoslijed odigravanja utakmica. OŠ Sveti Ilija se našla u skupini A zajedno s OŠ Sračinec i OŠ Maruševec. Odličnom igrom i ozbiljnim pristupom naši su učenici pobijedili u obje utakmice te tako osvojenim prvim mjestom u skupini, osigurali plasman u polufinale.

U polufinale su se, pobjedama u svojim skupnama, plasirale i ekipe OŠ Ludbreg, OŠ Kneginec Gornji i  OŠ Novi Marof. Ždrijebom je odlučeno da naša ekipa polufinalnu utakmicu igra protiv OŠ Kneginec Gornji. Gledali smo ih, pratili cijeli turnir i znali da nisu lagani protivnik, zapravo nijedna ekipa na turniru nije bila i svaka je demonstracijom igre na terenu pokazala da se zasluženo plasirala na Županijsko natjecanje.

U polufinalnu utakmicu s OŠ Kneginec Gornji  naši su dečki ušli pomalo nervozno, ispitivale su se snage na terenu, „a onda se otvorilo“,  i po mom skromnom mišljenju, dečki su odigrali najljepšu utakmicu na turniru. Nakon postignutog pogotka, dominirali su do kraja utakmice te zasluženo pobijedili i ušli u finale.

Znali smo protivnika, vidjeli da odlično igra, znali smo i da je „tihi“ favorit natjecanja. Od susreta s njima dijelila nas je jedna utakmica, 20 minuta.

Pristup igri je bio ozbiljan kao i u prethodno odigranim utakmicama. Naša je ekipa odlično igrala i prvo su poluvrijeme „držali“ rezultat 1:1, činilo se da bi možda mogli biti iznenađenje natjecanja, ali s utakmicom više u nogama (ekipa OŠ Novi Marof odigrala je utakmicu manje u eliminacionoj skupini), umor je prevladao. Bilo je volje, bilo je želje, pokazali su znanje i vještinu, ostavili srce na terenu, ali snage više nije bilo. Ekipa OŠ Novi Marof je pobijedila, a naša je ekipa osvojila odlično drugo mjesto i srebrnu medalju.

Više od sportskog rezultata veseli me viđeni pristup igri, pokazana zavidna razina vještine i znanja (prepoznata i od strane voditelja ostalih osnovnih škola), te primjereno ponašanje učenika naše škole na terenu i van terena. Stoga, još jednom, čestitam našim dečkima na ostvarenom rezultatu!

« Svibanj 2024 »