U potrazi za Maxom

U petak, 15. svibnja 2015. godine u dvorani OŠ Cestica započeo je važan događaj za sve natjecatelje i njihove mentore. Započeo je show Max sucht den Superstar čiji je cilj moderniziranje i učenje njemačkog jezika te upoznavanje s drugim školama.

Na samome početku show je otvorio prošlogodišnji pobjednik Renato Bogdan s pjesmom Đelem Đelem, poslije njega nastupili su učenici iz ukupno dvadeset i tri škole iz različitih krajeva Hrvatske. Našu su školu predstavljale Sara i Lea Juriša, učenice 6.b razreda s pjesmom Hey du! Nakon svih nastupa žiri, koji se sastojao od po dvoje učenika iz svake škole, dodjeljivao je bodove: tri boda onome čiji mu se nastup najviše svidio, dva boda onome čiji mu se nastup činio vrlo uspješnim i jedan bod onome čiji mu se nastup činio dobrim. Za to su vrijeme natjecatelji uzbuđeno iščekivali pobjednika te izmjenjivali svoja mišljenjao nastupima. Napokon je stigao i taj trenutak: žiri je konačno odlučio! Zasluženu pobjedu je odnijela Dora Vukušić iz OŠ Vjenceslava Novaka iz Zagreba s pjesmom Lass jetzt loss. Vrijedno drugo mjesto zauzela je Jelena Vunderl s pjesmom Atemlos durh die Nacht uz plesnu grupu Achtung iz OŠ  Cestica. Treće je mjesto pripalo Lei Kramarić iz OŠ „Ivan Kukuljević Sakcinski"  Ivanec koja je uz podršku dramske skupine izvela pjesmu Symphonie. Nakon proglašenja pobjednika, Dora Vukušić ponovo je otpjevala pobjedničku pjesmu Lass jetzt loss.

Svake se godine na show prijavljuje sve veći broj učenika osnovnih škola. Puni dojmova s ovogodišnjeg showa moramo priznati da s nestrpljenjem čekamo sljedeći.