Proslavili 176. rođendan naše stare dame

Nakon gotovo dvije godine ponovno smo se vratili našem uobičajenom održavanju priredbi za Dan škole. Stoga je, u srijedu, 3. lipnja, svečanost održana u Pastoralnome centru Vilim Cecelja.

Program priredbe započeo je svečanom izvedbom himne Lijepa naša koju je izveo Veliki zbor pod vodstvom učiteljice Jelene Keretić. Nakon zbora naša je ravnateljica Anđelka Rihtarić toplim riječima dobrodošlice pozdravila sve prisutne. Na priredbi su osim Velikoga zbora sudjelovali i Tamburaši, Mali zbor – „Malci maslačci“, Plesna i Dramska skupina nižih razreda, Dramska skupina „Blümchen“ i Lutkarska skupina. Svatko je od njih marljivo radio i pripremao se kako bismo i ove godine na poseban način obilježili i proslavili 176. rođendan naše škole. Koordinatorica priredbe bila je učiteljica hrvatskoga jezika Maja Priher. Naravno, veliku ulogu u pripremanju i uvježbavanju programa imale su i učiteljice – voditeljice skupina. Tako je učiteljica Jasenka Minđek uvježbavala svoje prvašiće, učiteljica Mirjana Osonjački Mali zbor. Učiteljica Danica Detić pripremala je Dramsku skupinu nižih razreda, a učiteljica Anica Hajdinjak Plesnu skupinu. Za nastupe Velikoga zbora bila je zaslužna učiteljica glazbene kulture Jelena Keretić dok je Lutkarsku skupinu  i voditelje pripremala učiteljica Maja Priher. Dašak njemačkog jezika unijela je učiteljica Maja Majnarić sa svojom Dramskom skupinom „Blümchen“. Jednu od točaka izveli su i članovi Radionice gitare Društva naša djeca. Njihov je voditelj bio Damir Tomičić.

U ulozi voditelja okušali su se učenici 5.b razreda Lucija Mijatović i Ivan Horčička koji su glumili svima dobro poznati dvojac iz bajke braće Grimm - Ivicu i Maricu te učenica 7.a razreda Maja Sokol koja je glumila vješticu. Za tehnički dio bili su zaduženi učitelji Darko Meštrić i Tomislav Čavlek. Pjesmom, plesom, glumom i kazivanjem poezije uveličali smo taj veoma poseban dan. Školskoj svečanosti pridružila se i Učenička zadruga „Ilek“ bogatom ponudom svojih proizvoda koje su naši gosti mogli razgledati i kupiti na štandu ispred Pastoralnog centra.

Osim brojnih nastupa, ovu priredbu obilježili su i učenici koji su nagrađeni za svoj trud i rad. Naime, na priredbi je proglašen učenik generacije osmih razreda. Ove je godine počasnu titulu učenika generacije ponio Silvestar Žganec, učenik 8.a razreda. Nakon proglašenja i čestitke naše ravnateljice načelnik Općine Beretinec, gospodin Igor Kos, uručio mu je prijenosno računalo. Uz Silvestra u užem krugu našle su se same djevojke: Hana Šestak (8.a), Ida Blaži (8.a), Margareta Blaži (8.b), Martina Eršeg (8.b) i Natalija Golubar (8.b). Ni one nisu ostale praznih ruku. Njima je nagrade, Gramatike hrvatskoga jezika, podijelila ravnateljica Anđelka Rihtarić. Isto tako, nagrađene su i naše su vrijedne učiteljice. Svaka od njih dobila je ružu.

Možemo reći da je ovo bila još jedna uspješno odrađena priredba za Dan škole te da je bilo lijepo vidjeti kako učenici različitih uzrasta surađuju i marljivo rade tokom cijele godine.

Klara Cikač, 8.a

Naše novinarke Martina Žuti i Valentina Barić (6.a) razgovarala su sa Silvestrom odmah nakon proglašenja. Što su saznale pročitajte u nastavku.

Silvestar nam je otkrio da se nakon proglašenja osjećao odlično te da ni u jednom trenutku nije očekivao da će upravo on ponijeti ponosnu titulu učenika generacije. Silvestar priznaje da je konkurencija bila jaka te da je njegov favorit bila Hana Šestak. Nakon što je izrečeno njegovo ime bio je neizmjerno sretan i nije mogao sakriti emocije te napominje da je neopisiv osjećaj postati učenikom generacije. Smatra da ga je do konačnog cilja doveo trud te da je taj put na neki način naporan, ali da se uz dobru volju i želju za uspjehom sve može prebroditi. Na pitanje koje osobine treba posjedovati učenik generacije, Silvestar nam odgovara da su to prije svega odličan uspjeh i poštenje. Nada se da će u budućnosti i u daljem školovanju nastaviti slijediti svoje stavove te da će ga njegov rad i želja za uspjehom dovesti konačnom cilju.