Europäischer Tag der Sprachen

U organizaciji udruge "EKULT-Europski kulturni krug" - udruge za popularizaciju njemačkog jezika na Franjevačkom je trgu u Varaždinu u subotu, 26. rujna po šesti put zaredom obilježen Europski dan jezika.

Taj se dan obilježava s ciljem popularizacije njemačkoga jezika te je i ove godine u obilježavanju sudjelovao velik broj osnovnih i srednjih škola iz Varaždinske županije. Školu su predstavljale učenice Lana Pintarić i Martina Žuti s učiteljicom Marijom Ružić te učenice Sara Jagenčić i Laura Posavec-Lončarić s učiteljicom Majom Majnarić.

Učenici su zajedno sa svojim mentorima izradili brojne suvenire koji su tematski vezani uz zemlje njemačkog govornog područja te ih dijelili posjetiteljima. Naš su štand krasili straničnici, kamenčići s porukama na njemačkom jeziku te razni crteži s prijevodom na različite jezike.

Uz mnogo truda, ali i zabave posjetiteljima smo približili njemački jezik te im uljepšali kišno subotnje prijepodne.