Zemla šepče u Zlataru

Sabina Dreven iz 8.a razreda predstavljala je našu Školu na 46. Zboru malih pjesnika u Zlataru svojom pjesmom „Zemla šepče“.  Njezin je nastup 26. rujna 2015. godine budnim okom pratila mentorica Maja Priher, iz publike su je podržavale ravnateljica Anđelka Rihtarić i prijateljica Maja Sokol, a detalje nastupa fotografirala je učiteljica Gordana Šimunec.

Željka Horvat-Vukelja, Ivo Kalinski i Joža Skok, dugogodišnji članovi prosudbene komisije,  od 296 radova iz 38 škola kajkavskog govornog područja za izvedbu su odabrali 39 najboljih pjesama. Izabrane pjesme tiskane su Zborniku koji su ljubazni domaćini uručili Sabini po dolasku u OŠ Ante Kovačića. Ugodno nas je iznenadila činjenica da jedna cjelina Zbornika nosi naziv Sabinine pjesme.

Tijekom cijelog programa osjećala sam se uzbuđeno i jedva sam čekala Sabinin nastup koji je bio vrlo uspješan. Radosna sam što je i ove godine za izvođenje odabran rad iz naše Škole te se nadam da će netko od naših učenika posjetiti Zlatar i dogodine.