Zabavili i nasmijali publiku u Virju

I ove smo godine, 4. studenoga gostovali na Kajkavskom etnografskom kvizu u Virju. Našu su školu predstavljali članovi Lutkarske družine u pratnji njihove voditeljice - učiteljice Maje Priher, koja je ujedno bila član prosudbenog povjerenstva, učiteljice Nikoline Cikač te vjeroučiteljice Gordane Šimunec.

Na samome početku srdačno su nas dočekali domaćini Osnovne škole Virje te nas uputili do Glazbene dvorane u kojoj se kviz održao. Kviz je svojim govorom otvorila ravnateljica OŠ Virje, gospođa Marica Cik Adaković.

U ispitnom povjerenstvu bili su, uz našu učiteljicu Maju Priher, Davorin Hećimović, Vesna Peršić Kovač, Irena Tišljar i Mario Jembrih.

Kviz su svojim nastupima obogatila djeca iz dječjih vrtića Vrapčić, Bregunica i Zrno te Lutkarska družina naše škole koja je natjecatelje i gledatelje zabavila i nasmijala scenskom igrom  „Šlaprtek".

U samome natjecanju sudjelovalo je šest škola: OŠ Gola, OŠ Ferdinandovac, OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac, OŠ Kloštar Podravski, OŠ Molve i škola domaćin - OŠ Virje. Učenici su se natjecali u poznavanju zavičajne kajkavštine, kajkavskih pjesnika, tradicije, povijesti i kulture svoga kraja. Svaku su školu predstavljale po dvije učenice odjevene u narodne nošnje.

Natjecanje je bilo zanimljivo i neizvjesno do samoga kraja kada smo saznali da glavnu nagradu (ljetovanje u Selcu) odnosi OŠ Molve.

Odlična zabava, ali i jedno veoma poučno i zanimljivo iskustvo. Bila nam je čast i zadovoljstvo i ove godine gostovati na Kajkavskome etnografskome kvizu. Zahvaljujemo OŠ Virje na pozivu.