Pobjeda u porazu

Dvadeset i četiri su godine prošle  od pada Vukovara. Svako obilježavanje budi u nama tugu i bol te nas podsjeća na sve heroje koji su svoj život dali za našu slobodu. Tim smo povodom, i ove godine, 18. studenoga obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Učenici viših i nižih razreda na zidiću oko naše mjesne crkve zapalili su lampione koji su gorjeli malim, ali veoma važnim plamenom.„Pobjeda je skrivena i u porazu“, zaključili su zamišljeni učenici na početku ravnateljičinog govora. Ravnateljica je naglasila da mržnja ni za koga nije dobra te da ju moramo pretvoriti u ljubav, no ne smijemo zaboraviti što nam je učinjeno.

„Na samome istoku Lijepe Naše, herojski je grad pao, no ne i propao! On je poražen pobijedio! Ovo nebo iznad nas, ova naša zemlja, ova škola, ovaj narod, ova vjera, ova sloboda...uvijek će nam ostati u srcima! Gdje god danas-sutra bili, kamo god otišli, nigdje neće biti kao ovdje", istaknula je ravnateljica Anđelka Rihtarić želeći nas podsjetiti da svega ovoga danas ne bi bilo da nije bilo Vukovara.

Nakon govora uslijedila je molitva posvećena Vukovaru - simbolu hrvatske slobode i svim žrtvama koje su pale za tu slobodu. Molitvu je vodila časna sestra Leopolda Kefelja.

Po završetku molitve učenici su se u pratnji svojih učitelja vratili na redovnu nastavu, a svjetlo na zidiću oko crkve ostalo je svijetliti malenim, ali važnim svjetlom zahvalnosti u spomen svim žrtvama i najvećem heroju hrvatske povijesti - Vukovaru.