Pobijedit ću na državnom, sigurno!

U utorak 1. ožujka u OŠ Trnovec održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola Varaždinske županije. Našu su školu predstavile sedmašice Irena Detić, Lorena Kolarić i Martina Žuti. Mentorice učenica su knjižničarka Aleksandra Damjanić i učiteljica likovne kulture Dijana Piskač.

Cilj ovog natjecanja je poticati učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, likovno izražavanje te ujedno potaknuti timski rad učenika. Natjecanje je jedan od projekata Hrvatske mreže školskih knjižničara sa sjedištem u Varaždinu kojoj je osnovni cilj podrška školskim knjižničarima u radu na promociji čitanja i informacijske pismenosti kod djece i mladih.

Natjecanje se sastoji od dvaju dijelova: kviza znanja i izrade motivacijskog plakata na zadanu knjigu. Ovogodišnja tema bila je odrastanje, a sudionici kviza znanja trebali su pročitati sljedeće naslove: Poljubit ću je uskoro, možda Šime Storića, Svašta u mojoj glavi Mire Gavrana i Suvišan u svemiru Milivoja Matošeca.

U prezentaciji plakata o knjizi Poljubit ću je uskoro, možda pobijedila je naša učenica Irena Detić iz 7. b razreda.