Županova nagrada za „Plavi svijet“

Nakon uspjeha na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2016. učenici naše škole zajedno su sa svojim mentorima sudjelovali na Županijskoj smotri te ostvarili zapažene rezultate. Domaćin smotre ove je godine bila Osnovna škola Bisag.

Prvoga dana Smotre, 26. veljače u OŠ Bisag održani su okrugli stolovi za literarni i novinarski izraz. U literarnome izrazu školu su predstavljale učenice Klara Požgaj s pjesmom Listek žotek i Sara Juriša s pjesmom Suncokreta spas. Klarina je mentorica učiteljica Danica Detić, a Sarina Nikolina Cikač. U novinarskome izrazu školu je predstavljala učenica Anamarija Plantak sa člankom Plavi svijet koji se našao među radovima predloženima  za državnu razinu. Plavi svijet ujedno je i dobitnik Županove nagrade, a ponosna mentorica učiteljica je Maja Priher. Za državnu je razinu predložen i naš školski list Ilek čija je urednica učenica Elena Obrstar, a mentorica učiteljica Nikolina Cikač.

Županijska smotra LiDraNo 2016. za dramsko-scenski izraz održana je u varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu. U dramsko-scenskome izrazu školu je predstavljala Lutkarska skupina sa svojom predstavom Kraljevna na zrnu graška. Njihova je mentorica učiteljica Maja Priher. Iz godine u godinu županijska povjerenstva imaju sve teži zadatak, sve teže donose odluke upravo iz razloga jer je sve više i više kvalitetnih dječjih radova. Iako se nisu plasirali na državnu razinu, bogatiji su za još jedno novo iskustvo.

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na Županijskoj smotri LiDraNo 2016., a najboljima želimo puno sreće na Državnoj smotri.