Kako su dva vuka naučila čitati

U HNK Varaždin se od 17. do 19. ožujka, pod visokim pokroviteljstvom Ambasade Savezne Republike Njemačke, a u organizaciji Europskog kulturnog kruga održao 13. kazališni festival na njemačkom jeziku „Theaterspiele“.

Na smotri je nastupalo preko 4o kazališnih grupa iz nekoliko europskih zemalja, a svoje predstave odigralo je preko sedamsto mladih glumaca.

Naša dramska družina „Blümchen” tom se prigodom publici predstavila  predstavom „Zwei Woelfe lernen lesen“  koja je premijerno prikazana 17. ožujka 2016. Nastupali su sljedeći učenici:  Klara Težak, Sara Pintarić, Laura Posavec-Lončarić, Ana Cikač, Dominik Mikić, Izidora Osonjački, Sebastijan Cinkuš, Tea Mekota, Nives Levatić, Ema Stankus i Franja Sokol. Voditeljica dramske družine je Maja Majnarić, učiteljica njemačkog jezika.

Ovakav način učenja kroz igru djeci pomaže u učenju njemačkog jezika. Puno je pjesme, pokreta, glume, a djeca upravo kroz igru, pjesmu i glumu najviše nauče.