Plavi svijet u Šibeniku

U  ranim jutarnjim satima, 4. travnja  2016. lidranovci iz Varaždinske županije krenuli su na 25. državnu smotru LiDraNo. Ta smotra okuplja najbolje učenike iz Lijepe Naše koji tamo slave, poboljšavaju i izmjenjuju svoju kreativnost.

Ovogodišnja smotra bila je smještena u šibenskom hotelskom naselju Solaris, odnosno u hotelu Andrija. Na ovogodišnji je LiDraNo iz naše škole pozvana učenica Anamarija Plantak sa svojim novinarskim radom Plavi svijet. Njezina je ponosna mentorica učiteljica Maja Priher. Kako su okrugli stolovi bili predviđeni idući dan, 5. travnja, učenici su imali priliku upoznati se i razgledati hotelsko naselje. Riječima kako smo svi mi postigli veliki uspjeh uspjevši se plasirati na državnu smotru, započelo je svečano otvaranje LiDraNa. Nakon toga slijedili su pojedinačni scenski nastupi koji su nas dobro nasmijali, ali i potaknuli na razmišljanje.  Za taj dan program je bio gotov, no iz hotela se još dugo čulo veselo ćaskanje učenika. Idući dan bio je sunčan i vedar, naravno u skladu s našim raspoloženjem. Dobro raspoloženi krenuli smo na okrugle stolove. Anamarijin rad, koji je predstavljao našu školu, primio je puno pohvala, ali i pokoji savjet kako dalje pisati odlične članke. Ostatak dana bio je rezerviran za gledanje  preostalih scenskih nastupa, ljenčarenje, razgledavanje, ali i za traženje cimerica koje su nekakvom čudnom slučajnošću tražile i nas. Zaspali smo jako kasno znajući da se idući da putuje kućama te želeći čim više proživjeti radost pronalaska novih prijatelja kojih je bilo na pretek. Još jedno sunčano jutro obilježilo je 6. travanj - posljednji dan Smotre i tako zaokružilo naš boravak u Šibeniku. Puni pohvala i lijepih iskustava te oduševljeni novostečenim prijateljima krenuli smo svojim kućama. Stara mudra poslovica „Svugdje je lijepo, no kod kuće je najljepše“ ipak je prevladala u nama. Na putu kući padali su mnogi vicevi i glazbene želje, tako da je to bilo jedno vrlo zanimljivo putovanje.

Dolaskom autobusa na naš cilj rastali smo se s radošću u srcu. Za nju je zaslužna  naša kreativnost, stoga  smatram da je poruka LiDraNa da stvaramo, pišemo, maštamo i glumimo jer nas mašta pokreće. Ona pokreće čitavi svijet, a na mladima svijet ostaje.