3.a i 3.b su proplivali

11. je travnja 2016. za naše trećaše bio važan dan. Sa svojim su učiteljicama Anicom Hajdinjak, Marijom Milutina i Željkom Vuk krenuli u petodnevnu Školu plivanja na Gradskim bazenima Varaždin.

Strpljivo su smirivali leptiriće u trbuhu u iščekivanju zvona za kraj trećeg sata, koje je značilo da je napokon vrijeme za pokret. U autobusu su ih sa svojom učiteljicom dočekali novi prijatelji - ništa manje uzbuđeni učenici drugog i trećeg razreda Osnovne škole Beletinec i zajedno su krenuli u ovu mokru avanturu. Prema rezultatima uvodnih testiranja učenici su podijeljeni u četiri skupine. Svaku je skupinu preuzeo jedan od četiri trenera plivanja i kroz čitavih pet dana naši su trećaši u sigurnim rukama usvajali nova znanja, razvijali svoje vještine plivanja i pobjeđivali strahove. Iz dana u dan pokazivali su veliku hrabrost i trud, na ponos svojih učiteljica koje pratile njihove uspjehe bodrivši ih s tribina. Posljednjeg se dana, u petak, osjetila mala tuga što boravak u školi plivanja već završava, ali su se lišca naših plivača razvedrila kada su od svojih trenera saznali da su postali plutači, plivači početnici i plivači i da njihove diplome stižu na adresu škole. Uspješnu obuku po završetku testiranja proslavili su i veseljem uz glazbu u bazenu.

S velikom zahvalnošću općinama Sveti Ilija i Beretinec na omogućenim sredstvima za sudjelovanje u Školi plivanja, trećaši poručuju da će svoje plivačke vještine razvijati i dalje. U jedno smo sigurni, oni ususret Školi u prirodi u 4. razredu idu spremni.

Vodeni tjedan

Kada je stigao ponedjeljak, bio sam jako uzbuđen. Prvi dan sam se pomalo bojao jer ne znam plivati, ali sam išao u vodu. Već sam se navikao na toplu vodu, a onda sam sljedeći dan trebao ući u duboki i hladni bazen. Moji prijatelji su drhtali i bili pomalo u strahu. Sada sam jako sretan što  mogu učiti plivati. Najviše mi se sviđa kada se na kraju igramo loptom u bazenu. Moj trener Nikola je baš smiješan i zabavan, upravo onakav kakvoga je hoću.

Naša škola plivanja

Napokon je došao i taj dan. U ponedjeljak, 11. travnja 2016. godine nakon trećeg sata nastave, krenuli smo u školu plivanja. Po nas je došao autobus koji nas je vozio na Varaždinske bazene. Prvo smo se upoznali s trenerima, Višnjom i Goranom. Oni su nas razvrstali u skupine, plivači i neplivači. Zatim smo počeli sa vježbama plivanja. Plivali smo sa plutačama, leđno i prsno, skakali u vodu i ronili. Plivanje nam traje četiri školska sata. Svima nam je jako lijepo i zabavno. Svaki dan naučimo nešto novo i sve bolje plivamo.

„Sidro“ i „bomba“ – najbolji skokovi

U školi plivanja neki su od nas učili plutati, neki plivati, a ja sam bila u grupi plivača. Tamo smo učili različite skokove i načine plivanja. Najbolji skokovi su mi bili „sidro“ i „bomba“. U petak su nas testirali tako da znaju kome će što napisati na diplomu. Poslije smo svi odigrali dvije štafetne igre. U prvoj smo trčali po vodi s plutačom sve do kraja bazena i natrag, a u drugoj smo trebali plivati do kraja bazena što brže možemo. Nakon toga smo mogli plivati koliko god želimo. To me jako veselilo.

Od plivača početnika do pobjednika

U školi plivanja bilo je odlično. Zabavili smo se i naučili nove stvari u vezi plivanja. U početku sam bio malo tužan što me nisu stavili u grupu plivača. Poslije je trener vidio da sam dobar i uzeo me da budem primjer drugima u grupi. Upoznao sam novu djecu. S jednim dječakom, koji se zove David, sam se čak i sprijateljio. Naučio sam brzo plivati i pobijedio sam na natjecanju u toj školi plivanja.