"Dobro je, ali moglo je lipše!"

U terminu od 30. ožujka do 1. travnja 2016. u hotelu „Zora“ u Primoštenu održana je Državna razina  58. natjecanja mladih tehničara. Učenik Martin Hrastić, u kategoriji Elektrotehnika, imao je čast sudjelovati na jednom takvom natjecanju.

Ubrzo nakon osvajanja 1. mjesta na Županijskome natjecanju iz Tehničke kulture, stigao je trenutak odlaska na Državnu razinu natjecanja. U pratnji mentora Tomislava Čavleka u 9 sati krenuli smo autobusom (punim osnovnoškolaca i njihovih mentora) iz Varaždina prema Primoštenu. U Primošten smo stigli oko 15 sati te smo se smjestili u hotelu „Zora“.

Nakon  što sam se sa svojim "cimerima", učenicima OŠ Novi Marof, smjestio u sobu,  otišli smo na otvorenje natjecanja, a po njegovu završetku razgledali smo grad i hotel.

Četvrtak je započeo pismenim i praktičnim dijelom natjecanja. Test je sadržavao gradivo osmog razreda. Kad smo svi završili s pisanjem testa, imali smo mali odmor nakon kojega je započeo praktični dio natjecanja. Svaka je kategorija imala svoj zadatak. Oko 17 sati završio sam sa svojim zadatkom i bio sam presretan kada sam vidio da sam uspio te da moj model električnog uređaja koji prikazuje dio rasvjetnog i signalizacijskog sustava automobila radi.

Petak je započeo usmenim dijelom natjecanja nakon kojega sam zajedno sa svojim „cimerima“ otišao na zasluženu „partiju“ mini golfa.

U 14 sati bili su objavljenji rezultati. Osvojio sam 17. mjesto s ostvarenih 65 bodova od ukupnih 100. Najbolje sam prošao na usmenom dijelu. Iako pismeni baš i nije bio nešto, sretan sam bio što je sve završilo. Nakon objave rezultata otišao sam po svoj rad. Tada mi je profesor, koji je bio u komisiji, rekao: „Dobro je, ali moglo je lipše!". Vjerojatno je i moglo lipše, no ja sam zadovoljan svojim sudjelovanjem na Državnome natjecanju. Doći do te razine velik je uspjeh.