Suze radosnice

Mjesec svibanj u našoj je školi prepun različitih zbivanja. Najemotivniji događaj ovoga svibnja bila je proslava Majčina dana.

U petak, 6. svibnja, učenici nižih razreda pripremili su priredbu za sve majke. Uz njih, svojim su nas dolaskom razveselili i ostali članovi obitelji koji su željeli vidjeti nastupe učenika. Naime, svi učenici nižih razreda predstavili su se jednim tradicijskim plesom Hrvatskog zagorja kojeg su naučili plesati u sklopu projekta „ Folklor za sve- Sad se vidi, sad se zna“ čiji je idejni začetnik Krešimir Plantak, a u našoj se školi provodi od veljače u suradnji s KUD-om „ Ježek“ iz Beretinca.

Drugi dio programa najavila je ravnateljica škole, gospođa Anđelka Rihtarić, čiji je nadahnuti govor mnogim majkama izmamio suze. Uspješni nastupi Folklorne skupine, Dramske družine, Plesne družine i Malog pjevačkog zbora  razdragali su sve prisutne. Završetak priredbe bio je rezerviran za zagrljaje i poljupce majki i njihove djece koja su im pripremila darove. Darak, izrađen malim dječjim rukama, grijat će srce svake majke u narednim mjesecima, do novog Majčinog dana. Stoga ne čude suze radosnice u očima mnogih majki.