„Knjige su ključ do blaga mudrosti“

Školski knjižničari već treću godinu zaredom organiziraju Državno natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“, čiji je domaćin ove godine bila Osnovna škola Belica. Uz organizaciju ravnatelja Antuna Žulića natjecanje je 6. svibnja održano u Srednjoj školi Čakovec.  Našu je školu predstavljala učenica 7.b razreda Irena Detić, a njezina je mentorica učiteljica Likovne kulture Dijana Piskač.

Tema je natjecanja ove godine odrastanje. Svojim je plakatom na zadanu temu vezanu uz knjigu „Poljubit ću je uskoro“ Irena privukla mnoge gledatelje. Natjecanje je službeno otvoreno prije jedanaest sati, a nešto kasnije počela je prezentacija plakata. U podne je organiziran ručak i razgledavanje grada Čakovca. Nakon dugog iščekivanja objavljeni su rezultati natjecanja. Proglašena su samo prva tri mjesta od kojih je prvo mjesto osvojio plakat Ivana Munđara iz OŠ Ivanovec.

„Knjige su ključ do blaga mudrosti, knjige su vrata u zemlju užitaka, knjige su staze koje vode prema gore, knjige su naše prijateljice“, riječi su to Emillie Poulsson kojima je završila neslužbeni dio programa Bojana Grgić, predsjednica ispitne komisije.