„Tu pored Drave...“

Nema ljepšeg od početka i završetka nastavne godine kada su oni skoro pa isti. Rujan – u Varaždinu, lipanj – u Varaždinu. Namjerno ili slučajno? Nema veze! Glavno da nam je bilo lijepo i zanimljivo. Drugaši su upravo ovako zaokružili drugi razred – 3. lipnja  2016. poludnevnom ekskurzijom u Varaždinu.

Najprije smo posjetili Poštu i doznali nešto novo i zanimljivo. Bilo je tu i pisanja razglednica.

Najviše mi se svidjelo u Pošti kada sam napisala i poslala baki razglednicu bez pomoći roditelja. (Baka je dobila razglednicu i jako se razveselila.)

Jana Hosni 2.a

Šetnja gradom nas je dovela i do Katedrale, ali u nju nismo, na našu žalost, mogli ući jer je trajala sveta misa.

Nastavili smo naš obilazak. Posjet Entomološkoj zbirci GMV-a bio je pun pogodak za ljubitelje kukaca, tako sitnih stvorova, a važnih za život na zemlji.

Vidio sam mrave i uvjerio se kako su oni vrijedni i snažni kukci. Izgledali su kao da su živi.

Sebastijan Farkaš 2.a

Nakon kukaca, put nas je odveo do Arene kod rijeke Drave. Budući da smo već i malo ogladnjeli, pojeli smo što smo si ponijeli od kuće i naravno, desert na kraju – sladoled.

Ušli smo i razgledali dvoranu. Stvarno je ogromna! Napravili smo zajedničku fotografiju prije zadnjeg odredišta prema planu putovanja.

Jako mi se svidjelo u Areni na Dravi. Kupili smo si sladoled. Uživali smo u pogledu na veliku rijeku koja je brzo tekla.

Magdalena Cmrečak 2.a

I na kraju, gdje drugdje nego u Vindiju. Puni znatiželje gdje je nestala cisterna s mlijekom iz Beletinca kada smo bili na farmi kod obitelji Zeljak. Evo nas na pravome mjestu!

Uz odlične voditelje u grupicama smo obišli što se smije obići u ovoj tvornici za preradu mlijeka. Saznali smo i vidjeli mnogo zanimljivih stvari o preradi mlijeka. Još jedno životno iskustvo!

Najljepše mi je bilo u Vindiji. Vidjeli smo kako se prave sokovi, čokoladno mlijeko, puding i sirevi.

Luka Mikić 2.a

Sve po planu i satnici krenuli smo kući. U autobusu smo se okrijepili sokovima koje smo dobili u Vindiji. Malo umorni, ali puni novih znanja veselimo se idućoj školskoj godini i novim ekskurzijama, ali ovaj put cjelodnevnim jer ćemo biti već treći razred!