Čarolija netaknute prirode

Dana 7. lipnja 2016. naši su petaši i šestaši u pratnji učiteljica Nikoline Cikač, Mirjane Vrček, Jelene Keretić, Snježane Plantak i pedagogine Anje Posavec posjetili naš najstariji Nacionalni park Plitvička jezera.

Na ovaj su izlet učenici krenuli u jutarnjim satima. Putujući starom cestom, vidjeli su i mnoga zanimljiva mjesta. U Nacionalni park Plitvička jezera stigli su oko jedanaest sati i polako krenuli stazom prema jezerima. Već su se na samom početku oduševili pogledom na Veliki slap, a onda su šumskom stazom nastavili šetnju prema odredištu s kojega su panoramskim vlakom krenuli prema najvećem plitvičkom jezeru - jezeru Kozjak. Nakon toga uslijedila je vožnja elektrobrodom po istome jezeru. Prošetali su vapnenačkim kanjonom Donjih jezera prema Velikome slapu. Ljepota slapova, prekrasne drvene stazice, biljke i cvijeće koje cvate u ovo doba godine, boja neba i oblaci, voda u prekrasnim nijansama plave i smaragdno zelene i patkice koje su putem susretali, učinile su ovaj izlet nezaboravnim.

Nakon razgledavanja uslijedio je ručak u mjestu Grabovac, a nakon ručka prepuni doživljaja uputili su se prema svojim kućama.