Beskrajne ljepote Makarske

38 učenika 7.a i 7.b razreda se 14. lipnja ukrcalo u autobus sa svojim velikim i teškim koferima i krenulo je na petodnevnu avanturu u Makarsku u pratnji učitelja Igora Pučeka, Marije Ružić i Željka Uremovića. Velikim i udobnim autobusom upravljala je vozačica Marijana pod budnim okom voditeljice Kristine.

Prva stanica na našem putovanju je bio grad Split gdje smo vidjeli brojne čari i ljepote Dioklecijanove palače. To je antička palača koju je oko 300. godine izgradio rimski car Dioklecijan. Nakon razgledavanja Splita krenuli smo u smjeru Makarske. Smjestili smo se u hotel Bonaca i požurili na prvo kupanje na lijepo uređenoj plaži, vrlo blizu hotela. Prvi ulazak u vodu bio nam je najteži jer je taj dan voda bila nešto hladnija, ali brzo smo se privikli smiley.

Poslije kupanja krenuli smo u hotel da se spremimo za večeru. Upoznali smo simpatičnog konobara koji nas je zabavljao pjevanjem i šaljivim dosjetkama. Nakon večere brzo smo bili spremni za prvi večernji razgled Makarske.

Drugi dan maturalnog putovanja krenuli smo u obilazak Makarske, koja je smještena podno Biokova. Grad smo razgledali u pratnji vodiča te posjetili Malakološki muzej u kojem smo vidjeli rijetke vrste školjaka i mekušaca iz raznih dijelova svijeta. Posebno su nam se dojmili oklopi kornjača. Po povratku u hotel imali smo slobodno poslijepodne za kupanje i druženje na plaži. Nakon večere opet smo krenuli u šetnju gradom.

Treći dan smo se uputili u razgled grada Dubrovnika i njegovih ljepota. U početku nas je pratila kiša no pri dolasku brzo se nebo razvedrilo. Uz stručno vodstvo, prošetali smo Stradunom, vidjeli dubrovačku luku i ostale znamenitosti grada. Uslijedilo je kupanje na dubrovačkoj plaži Copacabana. U popodnevnim satima, umorni i iscrpljeni, vratili smo se u hotel Bonaca na večeru. Nakon večere proslavili smo rođendan učenice Martine Svetec koju su učenici 7.a i 7.b razreda iznenadili s poklonom. U večernjim satima proslava rođendana se nastavila u hotelskom disku uz DJ-a Kristinu.

Najzanimljivije nam je bilo 17. lipnja kada smo plovili deltom Neretve u dvije autentične neretvanske lađe. Saznali smo kako su nastale plantaže za uzgoj mandarina i drugih kultura u rukavcima Neretve. Nakon povratka s Neretve imali smo slobodno poslijepodne za kupanje i druženje. U večernjim satima smo bodrili Hrvatsku nogometnu reprezentaciju na Europskome prvenstvu u utakmici protiv Češke. Dan je završio kratkom šetnjom gradom te plesanjem u hotelskom disku.

Posljednji dan, 18. lipanj, započeo je doručkom, pakiranjem stvari za povratak te oproštajnim kupanjem na plaži prelijepe Makarske. Nakon ručka pozdravili smo se sa ljubaznim osobljem hotela Bonace te krenuli u smjeru NP Krka kojeg smo kratko razgledali ploveći brodicom. U popodnevnim satima smo uz pjesmu i veselje nastavili putovanje u smjeru Svetog Ilije i stigli u 22 sata.

Mogu reći, bilo nam je prekrasno i zauvijek ćemo pamtiti ovo predivno maturalno putovanje.