Tajanstvena laguna

Nakon još jedne duge i uspješne nastavne godine, djelatnici naše škole su 4. srpnja posjetili grad Veneciju s ciljem otkrivanja tajni koje krije ovaj mističan grad na vodi.

Putovanje prema gradu romantike i karnevala započelo je 4. srpnja, u ranim jutarnjim satima, uz stručno vodstvo turističkog vodiča Gorana iz agencije Gallileo Travel d.o.o., a za siguran put do Venecije bili su zaslužni iznimno ljubazni i simpatični vozači Josip i Marijana. Putem nas je pratilo sunce te vedro i veselo raspoloženje. Oko podneva smo stigli do luke Punta Sabbioni gdje smo se iskrcali iz autobusa i nastavili putovanje brodicom prema centru Venecije. Vozeći se brodicom, s oduševljenjem smo iščekivali dolazak u ovaj jedinstveni grad.

Pri dolasku u Veneciju, krenuli smo u razgledavanje brojnih kulturnih i povijesnih zanimljivosti. Kanal Grande, Most uzdaha, Duždeva palača, Trg sv. Marka samo su neke od zanimljivosti koje smo posjetili u Veneciji. Gondole i mnoštvo kanala preko kojih se propinju mostovi bili su nepresušan izvor kadrova za fotografiranje. Za Veneciju se može reći da je „muzej na moru“ jer nas je u svakom kutku očekivala neka povijesna priča. Grad se nalazi na 118 otoka podijeljenih s 170 kanala i povezanih s više od 400 mostova. Venecijom se može vrlo lako kretati pješice, a poseban je doživljaj vožnja gondolom. Većina nas je po prvi puta upijala ljepote i otkrivala čaroliju šetnje kroz uske uličice ovog jedinstvenog grada na vodi. Nakon razgledavanja kulturno povijesnih znamenitosti imali smo slobodno vrijeme za vlastito razgledavanje grada koje je svatko iskoristio kako mu je najbolje odgovaralo.

U poslijepodnevnim satima teška smo se srca oprostili od Venecije i krenuli u smjeru Lijepe naše. Umorni, ali puni prekrasnih dojmova i uspomena na Veneciju te lijepog međusobnog druženja stigli smo uz pjesmu i vedro raspoloženje kući u kasnim večernjim satima.