Sve je bila samo vježba

U srijedu, 16. studenoga 2016. učenici nižih razreda naše škole imali su vježbu evakuacije u slučaju požara.

Lažni požar buknuo je u školskoj kuhinji i zadimio školske hodnike.Točno u 15,45 oglasio se alarm i  svi su učenici izašli iz svojih učionica. Krenuli su do garderobe i počeli se obuvati i oblačiti jakne te organizirano izlaziti iz škole.

Zatim su se uputili prema školskom igralištu gdje im je učitelj Darko Meštrić priznao da je sve bila samo vježba, ali da su ju odlično odradili. Ubrzo su na igralište pristigli vatrogasci iz Javne postrojbe vatrogasne zajednice Varaždin,  koji su prezentirali spašavanje iz automobila tako što su ga rezali posebnim škarama i skinuli krov, a usput su učenike nešto novo i naučili. Za to su vrijeme vrijedni i spretni vatrogasci iz Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sveti Ilija brzo i djelotvorno „gasili požar“ u južnom krilu naše školske zgrade.

Nakon zanimljive i poučne vježbe  svi su se učenici vratili redovnoj nastavi.

Cilj ove vježbe bio je uvježbavanje ponašanja i izlazak iz školskih prostora u slučaju opasnosti od požara ili neke druge nepogode.

Svim učenicima to je bilo novo iskustvo, ali svi se nadamo da ćemo vatrogasce i dalje viđati u školi samo u slučaju vježbe.