NE nasilju!

Posljednja je srijeda u veljači Dan ružičastih majica ili, u originalu, Pink Shirt Day. Upravo danas, 22. veljače taj je dan obilježen i u našoj školi te su se uključili mnogi učenici i učitelji obukavši ružičaste majice ili neki detalj roza boje. Time smo željeli poručiti da ne želimo vršnjačko nasilje u učionicama, na hodnicima, na školskome igralištu, niti u zbornici.

“Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter, a u Hrvatskoj je s obilježavanjem toga dana prvi započeo Centar za edukaciju i prevenciju nasilja 2014. godine.“ (Suzana Mihelčić, http://www.profil-klett.hr/22-veljace-dan-ruzicastih-majica)

Ružičaste majice samo su znak onoga što izgrađujemo u našoj školi: prihvaćanje drugoga i drugačijeg, među vršnjacima i među generacijama, između djevojčica i dječaka, onoga tko je samostalan i siguran i onoga tko je plah ili se nečega boji. Želimo se međusobno pomagati i jačati te svima poručiti da nasilje nikada nije rješenje.

Stoga: mislite pozitivno, uvijek spriječite nasilje i nasilnika i obucite ponekad ružičasto – kao i mi danas → foto-galerija smiley