Ekskurzija na otok Krk

Dana 14. lipnja 2017. šestaši su u pratnji učiteljica Mirjane Vrček, Petre Bošnjak i Dalie Šipek posjetili naš najveći otok Krk.

Samo putovanje bilo je izuzetno zanimljivo i poučno zahvaljujući našoj turističkoj pratiteljici Maji.

Prvo odredište na otoku Krku bio je Punat gdje smo se ukrcali na brodicu za otočić Košljun na kojem se nalazi franjevački samostan. Po dolasku dočekao nas je franjevački svećenik i upoznao s poviješću otoka, samostana i crkve. Nakon poučnog predavanja razgledali smo zanimljivi muzejski postav unutar samostanskih zidina.

Sljedeće odredište bilo je Jurandvor i Crkva Svete Lucije u kojoj je pronađen  najstariji i najpoznatiji natpis na glagoljici Bašćanska ploča. Učenicima je prikazan kratki dokumentarni film o pronalasku i pokušajima da se pročita zagonetni tekst, a zatim su posjetili samu crkvu u kojoj je pronađena ploča.

Kratkom vožnjom uskim uličicama stigli smo u Bašku gdje je bio organiziran ručak i "najvažniji" događaj dana kupanje na prekrasnoj gradskoj plaži.

Prepuni doživljaja, novih iskustava i umorni vratili smo se kućama u kasnim večernjim satima.

Ovaj mjesec: 2036