U carstvu plitvičkog zelenila

Sunce skriveno iza oblaka, avanturistički raspoloženi petaši i učiteljice Martina Sedlar, Julija Siročić te Maja Priher, pažljivi vozač i nezamjenjiva pratiteljica Kristina, uz činjenicu da zadnji nastavni dan provodimo izvan školske zgrade, obećavali su zanimljiv i lijep dan u NP Plitvička jezera.

Tijekom ugodnog putovanja prisjetili smo se usvojenog znanja o Karlovcu, gradu na četiri rijeke, a saznali smo i nešto o našem odredištu. Pratiteljica Kristina, uz pomoć dobro informiranog Ilije Žimbreka, ispričala nam je legendu o nastanku Plitvičkih jezera te nas upoznala s osnovnim činjenicama o našem najpoznatijem nacionalnome parku i  Rastokama koje smo promatrali tijekom vožnje.

Nakon što smo usvojili pravila ponašanja u Parku, krenuli smo u obilazak „Kristininom stazom“ koja nam je omogućila izbjegavanje gužvi. Lagana šetnja, vožnja panoramskim vlakom i elektrobrodom preko najvećeg jezera Kozjak doveli su nas do Kozjačke drage gdje smo se okrijepili i odmorili noge za put prema Velikome slapu. Fotografiranje, šale, prepričavanje anegdota i mokra Anina patika šetnju do slapa učinili su još zanimljivijom. Nakon što smo dočekali svoj red za fotografiranje ispred Velikog slapa, razveselili su nas srdačni egzotični stranci koji su nas fotografirali, a zatim s nama i pozirali za zajedničku fotografiju ili poneki selfie.

Iako nas je uspon do polazne točke malo umorio, omogućio nam je da i na povratku uživamo u bajkovitom zelenilu drveća i jezera te da se pogledom i pokojom fotografijom oprostimo od srdačnog domaćina, NP Plitvička jezera.

Naše su se pretpostavke o lijepome i zanimljivome izletu ostvarile. Puni dojmova mogli smo  s veseljem krenuti na zaslužene ljetne praznike.