Sa suzama i osmijehom na licu

Prije osam godina, točnije školske godine 2009./2010. u svoje školske klupe sjelo je četrdesetak učenika pod vođenjem razrednica Marije Milutina i Anice Hajdinjak. Danas su oni već stasiti osmaši koji će iduće školske godine potražiti novu budućnost.

30. lipnja 2017. godine održana je svečanost kojom su se ovogodišnji osmaši oprostili od voljene škole. Svečanost je započela u 10,30 sati s prigodno osmišljenim programom koji su pripremili učenici 8.a i 8.b razreda, a voditelji programa bili su Ema Mekota i Jan Dragišić-Mraz. Na početku programa osmaši su otpjevali himnu, nakon čega je uslijedila prezentacija njihovog osmogodišnjeg školovanja. Kao složan zbor otpjevali su zatim pjesmu Milena, generacijo moja. Potom su izveli dramsku igru kojom su se prisjetili nekih zgoda iz školske svakodnevice. Odglumili su je Samuel Jagenčić, David Težak, Marko Koprek, Vinko Lončarić i Dominik Minđek. Učenica 8.b razreda Marta Šinko pročitala je svoj sastavak o osnovnoškolskom obrazovanju, a ujedno i oproštaj i zahvalu svim učiteljima. Po završetku programa uslijedio je govor naše ravnateljice Anđelke Rihtarić u kojem je poručila svim učenicima neka ostvare svoje snove kako bi jednoga dana mogli donijeti dobro svojim obiteljima i zajednici te neka ne zaborave ovu malu školu u čijim su klupama dijelili brige i radosti. Nekoliko prigodnih riječi izrekli su i njihovi razrednici Marija Ružić i Igor Puček. Poželjeli su im da se upišu u željenu školu i neka izrastu u poštene i marljive ljude. Razrednici su tada podijelili zaslužene svjedodžbe i pohvalnice, a najmarljivije učenike odnosno one koji su svih osam godina prošli s odličnim uspjehom nagradili vrijednim Hrvatskim općim leksikonom. Osmaši su, na kraju, u znak zahvale otpjevali pjesmu Zastave i svim učiteljima podijelili ruže i prigodne magnetiće.

Sa suzama u očima, ali i osmijehom na licu oprostila se još jedna generacija osmaša...  Želimo im puno uspjeha u budućem školovanju!