Dobre želje i svjetlo gradu Vukovaru

Vukovar je simbol Domovinskog rata, simbol Hrvatske koji se tijekom 1991. tri mjeseca borio i branio pred žestokim napadima neprijatelja. Nažalost , 18. studenog 1991. godine Vukovar je pao. Ostale su samo srušene i opustošene kuće i stotine mrtvih civila i branitelja.

Uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, 17. studenog 2017. godine učenici, učitelji i ostali djelatnici naše škole okupili su se oko župne crkve u Svetom Iliji. Tamo su, uz molitvu za poginule, zapalili svijeće i tako se poklonili žrtvama Vukovara.

Molitvu su predvodili župnik Izidor Ferek i đakon Mišel Kovačević, a kratak i emotivan prigodan govor održala je učiteljica Geografije Dalia Šipek. Ona je istaknula kako nitko od nas ne ostaje ravnodušan kad se, gledajući televizijske emisije, prisjećamo kolone prognanika koje odlaze iz svojeg razrušenog grada. Poručila je svima prisutnima da gradu heroja, gradu Vukovaru svi poželimo ostvarenje blagostanja, život u toleranciji te gospodarski, socijalni i svaki drugi boljitak.

Ovaj mjesec: 2096