Svjetlo adventskoga vijenca

Došašće ili advent je vrijeme iščekivanja, radosno vrijeme pripreme i otvaranja srca za drugog čovjeka i za Boga, onoga utjelovljenog kao malo dijete - Božića.

Naša priprema može biti raznolika: izvanjska, ukrašavnjem ulica, trgova, domova, pjevanjem pjesmica koje nas žele razgaliti i otvoriti novčanike za kupovinu što veće količine stvari za naše najbliže i najdraže. Postoji i drukčija priprema: duhovna, nutarnja, ne površna i uglavnom nevidljiva. Možda ćemo pokušati osluškivati i čuti drugoga usred buke oko nas, možda se okrenuti prema svojim bližnjima u intimi obitelji, vidjeti onoga tko nije glasan i stoji postrani, a možda čak izreći i molitvu za osobu koja nas nervira, ignorira ili nam je posve nesimpatična.

Svjetlo srca koje bismo željeli zapaliti u sebi i ljudima oko nas, simbolično je dočarano i  paljenjem svijeća na adventskome vijencu. Vrijedne ruke i topla srca naših učiteljica, učenika i djelatnika pred ulaz su naše škole smjestili upravo taj znak došašća: zeleni vijenac sa četiri fenjera i tradicionalnim ukrasima ovoga kraja: jabukama, slamom i češerima.

Hvala svima koji su pridonijeli izradi vijenca, a njegovo nas svjetlo i simbolika beskonačnosti žele usmjeriti da imamo nade, vjere i ljubavi za svakoga, da svijetlimo svojim riječima i postupcima i da se usmjerimo k onom koji uvijek želi doći k nama, Kristu Gospodinu.