Kako smo zaradili „Vilu Voćanku“

Drugog prosinca 2017. održan je Međužupanijski  susret  voditelja, suradnika i učenika učeničkih zadruga Podružnica HUUZ-a Varaždinske i Kopvničko – križevačke županije u OŠ Andrije Kačića Miošića u Donjoj Voći gdje je sudjelovala i naša UZ „Ilek“.

Ove godine sam kao predstavnik UZ „Ilek“ naše škole sudjelovala u skupu HUUZ-a. Budući da sam zajedno s Nikolinom Minđek članica sekcije „Slikanje na svili“, bile smo pozvane na susret zadruga u Donju Voću gdje su nas lijepo primili i počastili. Održan je prigodni kulturno -umjetnički program, nakon čega nas je pozdravila ravnateljica škole Rahela Blažević.

Bilo je predstavljeno osam zanimljivih radionica u koje smo se mogli uključiti:  Salvetna tehnika na staklu, Stare zaboravljene igre, Izrada sapuna, Izrada svijeća, Izrada božićnih ukrasa pomoću unimata i pirografija, Izrada ukrasnih vrećica od tapeta, ukrašavanje motivima izrezivanih sizzixom,Izrada dekoracija od staklenih boca, Izrada svjetleće značke.

Mi smo sudjelovale u radionici Izrada svjetleće značke, dok se naša voditeljica učiteljica Mirjana Vrček uključila u radionicu Salvetna tehnika na staklu. Zaradile smo koju opekotinu dok smo lemile, no na kraju je naš Djed Mraz uspješno završen i ponosno smoga stavile kao svjetleću značku na kapute, te smo pošle u razgledavanje drugih radionica. Zapisale smo i fotografijom zabilježile način izrade svijeća i mirisnih sapuna. Bilo je korisno i poučno, škola je bila lijepa, ali naša je najljepša. Za uspomenu na taj susret, ponijeli smo kući maskotu susreta „Vilu Voćanku“.